Quick Links

Competition Information

All netball takes place at Pinehurst School, 75 Bush Road, Albany. Your school team, or group of friends (not connected to a school) is invited to…

FAQs

The answers to the questions we get asked most frequently will be posted here…

Draws

Welcome to the 2019 Spring Season!


PLEASE NOTE: The 2019 Spring League starts on 19 October! There are no games on 26th October (Labour weekend)

More information regarding the Spring League can be found here..

Notes
  • Teams highlighted in green will play two games this week. Teams highlighted in grey have pool umpires assigned.

  • Draws are final and will not be changed.

  • Time Requests: We regret that we are unable to accept any further time requests this season.

  • All games are non- competitive (N/C)

  • Rules & Guidelines: for the Spring League can be found here.

  • Map of the Courts: Please click here to see the site plan which shows where the courts are.

  • A printable version of the draw(s) is(are) available by clicking the highlighted date(s) below.

Kidzplay Netball

Draw 23 November 2019

 

YEAR 5 - YEAR 6

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Gym

Rookies

Sherwood Spring Spaniels

Y6

09.20am

Gym

Mairangi Bay Ferns

Wainui Falcons

Y6

09.55am

Gym

Forrest Hill Tuis

Oteha Shooting Stars

Y6

10.30am

Gym

Greenhithe Sponges

Sister Act

Y6

11.05am

Gym

BBS Rockets

Coatesville Crazies

Y6

11.40am

Gym

BBS Rush

Pinehurst Falcons

Y6

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 1

Bayfield Blazing Bandits

BBS Ravens

Y5

09.20am

Ct 1

BBS Hurricanes

Torbay Seagulls

Y5

09.55am

Ct 1

Bayfield Blazing Bandits

Pinehill Emeralds

Y5

10.30am

Ct 1

Torbay Turtles

Westminster Comets

Y5

11.05am

Ct 1

Albany Shooting Stars

Fire Breathing Kittens

Y5

11.40am

Ct 1

BBS Heat

Marina View Warriors

Y5

12.15pm

Ct 1

Coatesville Ninjas

Marina View Heat

Y5

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 2

Marina View Misfits

Sunnynook Saturday Girls

Y5

09.20am

Ct 2

Dairy Flat Wasps

Hobsonville Pt Spirits

Y5/6

09.55am

Ct 2

Bayview Mystics

Pinehurst Pukekos

Y5/6

10.30am

Ct 2

Glenfield Sparks

Hobsonville Pt Hercules

Y5/6

11.05am

Ct 2

Glenfield Rainbow Diamonds

Pinehill Sapphires

Y5/6

11.40am

Ct 2

Sherwood Terriers

Torbay Tornadoes

Y5

12.15pm

Ct 2

Forrest Hill Fantails

Oteha Super Stars

Y5

 

YEAR 3 - YEAR 4

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct A

Murrays Bay Tigers

Torbay Tuis

Y4

09.20am

Ct A

Murrays Bay Mystics

Wainui Hawks

Y4

09.55am

Ct A

Forrest Hill Keas

Sunnynook Sunsets

Y4

10.30am

Ct A

Marina View Comets

Greenhithe Rockets

Y4

11.05am

Ct A

BBS Sunblazers

CBS Fantails

Y4

11.40am

Ct A

Kristin Steel

St John's Bluebells

Y4

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct B

Kristin Phoenix

Torbay Kereru

Y4

09.20am

Ct B

Coatesville Fast Foxes

Upper Harbour Bumblebees

Y4

09.55am

Ct B

Bayfield Springs

St John's Daisies

Y4

10.30am

Ct B

BBS Starbursts

CBS Swifts

Y4

11.05am

Ct B

Glenfield Unicorns

Westminster Sapphires

Y4

11.40am

Ct B

Albany Wild Cats

Glamorgan LOLs

Y4

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct C

CBS Magic

Pinehurst Kingfishers

Y3/4

09.20am

Ct C

Glamorgan Red Dragons

Torbay Piwakawaka

Y4

09.55am

Ct C

Greenhithe Mystics

Sherbay

Y4

10.30am

Ct C

Longwood

Oteha Emeralds

Y3/4

11.05am

Ct C

Bayview Magics

Pinehurst Fantails

Y3/4

11.40am

Ct C

Bayview Tactix

Forrest Hill Kakarikis

Y3/4

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct D

Hobsonville Pt Stars

Upper Harbour Fireflies

Y3/4

09.20am

Ct D

Coatesville Diamonds

Sunnynook Sunrays

Y3

09.55am

Ct D

Bayfield Comets

Mairangi Bay Piwakawakas

Y3

10.30am

Ct D

Mairangi Bay Tui

St Joseph's Magic

Y3

11.05am

Ct D

St John's Tulips

Wainui Stars

Y3

11.40am

Ct D

BBS Flames

Oteha Bright Stars

Y3

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct E

St John's Sunflowers

Torbay Ferns

Y3

09.20am

Ct E

Kristin Stars

Sherwood Chihuahuas

Y3

09.55am

Ct E

CBS Tuis

Torbay Stars

Y3

10.30am

Ct E

Bayfield Stars

Dairy Flat Dolphins

Y3

11.05am

Ct E

Bayfield Rockets

CBS Diamonds

Y3

11.40am

Ct E

Greenhithe Sparklettes

Willow Park Mystics

Y3

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct F

Glenfield Rainbow Blossoms

Pinehill Rubies

Y2/3

09.20am

Ct F

Albany Wekas

Willow Park Steel

Y2/3

09.55am

Ct F

BBS Force

Glamorgan Red Pandas

Y2/3

10.30am

Ct F

CBS Mystics

Marina View Storm

Y3

11.05am

Ct F

Greenhithe Glitterati

Westminster Rubies

Y3

11.40am

Ct F

BBS Flash

St Joseph's Mystics

Y3

 

YEAR 1 - YEAR 2

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 3

Kristin Dovetails

St John's Poppies

Y2

09.20am

Ct 3

Dairy Flat Diamonds

Westminster Diamonds

Y2

09.55am

Ct 3

Greenhithe Diamonds

Sunnynook Sunbeams

Y2

10.30am

Ct 3

Murrays Bay Rockets

Pinehurst Tuis

Y2

11.05am

Ct 3

City Impact Year 2

St John's Roses

Y2

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 4

Dairy Flat Superstars

Oteha Sparkling Stars

Y1/2

09.20am

Ct 4

Coatesville Kitty Cats

Hobsonville Pt Orion

Y2

09.55am

Ct 4

Bayfield Blossoms

Hobsonville Pt Redwings

Y2

10.30am

Ct 4

Sherwood Pugs

Upper Harbour Ladybirds

Y1/2

11.05am

Ct 4

Forrest Hill Kahus

Glamorgan Spring Chix

Y1/2

11.40am

Ct 4

Marina View Lightning

Ponsonby Pearls

Y2

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 5

Willow Park Ferns

Pinehurst Bellbirds

6-aside

09.15am

Ct 5

Torbay Shooting Ponies

Willow Park Magic

6-aside

09.45am

Ct 5

BBS Magic

Westminster Emeralds

6-aside

10.30am

Ct 5

Bayview Ferns

Whenuapai Bombers

7-aside

11.05am

Ct 5

CBS Bluebells

Torbay Rockets

7-aside

11.40am

Ct 5

Glamorgan Angels

Pinehurst Kiwis

7-aside

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.15am

Ct 6

City Impact Year 1

Torbay Unicorns

6-aside

08.45am

Ct 6

Glamorgan Flamingos

Hobsonville Pt Kittyhawk

6-aside

09.15am

Ct 6

Glenfield Little G's

BBS Mustics

6-aside

09.45am

Ct 6

BBS Mavericks

Glenfield G'Babies

6-aside

10.30am

Ct 6

St John's Daffodils

Willow Park Vixens

7-aside

11.05am

Ct 6

St John's Daffodils

CBS Galaxies

7-aside

11.40am

Ct 6

CBS Stars

Upper Harbour Butterflies

7-aside