Quick Links

Competition Information

All netball takes place at Pinehurst School, 75 Bush Road, Albany. Your school team, or group of friends (not connected to a school) is invited to…

FAQs

The answers to the questions we get asked most frequently will be posted here…

Draws

Welcome to our last draw for 2019!

The Kidzplay Netball team would like to thank you for your involvement with our netball league during 2019, and we wish you a relaxing and safe summer holiday.

 

PLEASE NOTE:

This week, to celebrate our last game of a very successful year, teams are allowed to place players in any position they wish and also to swap players around at half time, just to make it more of a fun game for the players. 
To add to the fun, teams can come in dress up, any theme of their choice with bibs being the team colour. 

HAVE FUN! 

Notes
  • Teams highlighted in green will play two games this week. Teams highlighted in grey have pool umpires assigned.

  • Draws are final and will not be changed.

  • Time Requests: We regret that we are unable to accept any further time requests this season.

  • All games are non- competitive (N/C)

  • Rules & Guidelines: for the Spring League can be found here.

  • Map of the Courts: Please click here to see the site plan which shows where the courts are.

  • A printable version of the draw(s) is(are) available by clicking the highlighted date(s) below.

Kidzplay Netball

Draw 30 November 2019

 

YEAR 5 - YEAR 6

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Gym

Rookies

Wainui Falcons

N/C

09.20am

Gym

BBS Rockets

Sister Act

N/C

09.55am

Gym

Forrest Hill Tuis

Pinehurst Falcons

N/C

10.30am

Gym

Coatesville Crazies

Greenhithe Sponges

N/C

11.05am

Gym

BBS Rush

Oteha Shooting Stars

N/C

11.40am

Gym

Mairangi Bay Ferns

Sherwood Spring Spaniels

N/C

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 1

Marina View Misfits

Hobsonville Pt Spirits

N/C

09.20am

Ct 1

BBS Heat

Marina View Heat

N/C

09.55am

Ct 1

Marina View Misfits

Torbay Tornadoes

N/C

10.30am

Ct 1

Albany Shooting Stars

Coatesville Ninjas

N/C

11.05am

Ct 1

Fire Breathing Kittens

Sunnynook Saturday Girls

N/C

11.40am

Ct 1

Marina View Warriors

Sherwood Terriers

N/C

12.15pm

Ct 1

Bayview Mystics

Glenfield Sparks

N/C

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 2

Hobsonville Pt Hercules

Pinehurst Pukekos

N/C

09.20am

Ct 2

BBS Hurricanes

Oteha Super Stars

N/C

09.55am

Ct 2

Dairy Flat Wasps

Glenfield Rainbow Diamonds

N/C

10.30am

Ct 2

Bayfield Blazing Bandits

Torbay Turtles

N/C

11.05am

Ct 2

Pinehill Emeralds

Westminster Comets

N/C

11.40am

Ct 2

Forrest Hill Fantails

Torbay Seagulls

N/C

12.15pm

Ct 2

BBS Ravens

Pinehill Sapphires

N/C

 

YEAR 3 - YEAR 4

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct A

Marina View Comets

Murrays Bay Mystics

N/C

09.20am

Ct A

Coatesville Fast Foxes

Murrays Bay Tigers

N/C

09.55am

Ct A

CBS Fantails

St John's Bluebells

N/C

10.30am

Ct A

Forrest Hill Keas

Kristin Steel

N/C

11.05am

Ct A

BBS Sunblazers

Sunnynook Sunsets

N/C

11.40am

Ct A

Greenhithe Rockets

Wainui Hawks

N/C

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct B

Bayfield Springs

BBS Starbursts

N/C

09.20am

Ct B

Torbay Tuis

Upper Harbour Bumblebees

N/C

09.55am

Ct B

CBS Swifts

St John's Daisies

N/C

10.30am

Ct B

Glamorgan Red Dragons

Sherbay

N/C

11.05am

Ct B

Kristin Phoenix

Westminster Sapphires

N/C

11.40am

Ct B

Hobsonville Pt Stars

Pinehurst Kingfishers

N/C

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct C

Longwood

Torbay Piwakawaka

N/C

09.20am

Ct C

Glenfield Unicorns

Torbay Kereru

N/C

09.55am

Ct C

Albany Wild Cats

Bayview Magics

N/C

10.30am

Ct C

Greenhithe Mystics

Oteha Emeralds

N/C

11.05am

Ct C

Bayview Tactix

Oteha Bright Stars

N/C

11.40am

Ct C

CBS Magic

Forrest Hill Kakarikis

N/C

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct D

Pinehurst Fantails

Upper Harbour Fireflies

N/C

09.20am

Ct D

Mairangi Bay Tui

Wainui Stars

N/C

09.55am

Ct D

Bayfield Stars

Mairangi Bay Piwakawakas

N/C

10.30am

Ct D

Coatesville Diamonds

Kristin Stars

N/C

11.05am

Ct D

Bayfield Comets

Glamorgan LOLs

N/C

11.40am

Ct D

St John's Tulips

St Joseph's Magic

N/C

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct E

BBS Flames

Dairy Flat Dolphins

N/C

09.20am

Ct E

Bayfield Rockets

St John's Sunflowers

N/C

09.55am

Ct E

Sherwood Chihuahuas

Sunnynook Sunrays

N/C

10.30am

Ct E

Marina View Storm

Willow Park Mystics

N/C

11.05am

Ct E

Greenhithe Sparklettes

Torbay Stars

N/C

11.40am

Ct E

CBS Diamonds

Torbay Ferns

N/C

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct F

Glamorgan Red Pandas

BBS Flash

N/C

09.20am

Ct F

Glenfield Rainbow Blossoms

St Joseph's Mystics

N/C

09.55am

Ct F

Willow Park Steel

Greenhithe Glitterati

N/C

10.30am

Ct F

Albany Wekas

Westminster Rubies

N/C

11.05am

Ct F

Pinehill Rubies

CBS Tuis

N/C

11.40am

Ct F

BBS Force

CBS Mystics

N/C

 

YEAR 1 - YEAR 2

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 3

Sunnynook Sunbeams

St John's Roses

N/C

09.20am

Ct 3

Hobsonville Pt Orion

Greenhithe Diamonds

N/C

09.55am

Ct 3

Dairy Flat Diamonds

Ponsonby Pearls

N/C

10.30am

Ct 3

Kristin Dovetails

Pinehurst Tuis

N/C

11.05am

Ct 3

St John's Poppies

Westminster Diamonds

N/C

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 4

Bayfield Blossoms

Sherwood Pugs

N/C

09.20am

Ct 4

City Impact Year 2

Murrays Bay Rockets

N/C

09.55am

Ct 4

Coatesville Kitty Cats

Oteha Sparkling Stars

N/C

10.30am

Ct 4

Hobsonville Pt Redwings

Upper Harbour Ladybirds

N/C

11.05am

Ct 4

Forrest Hill Kahus

Marina View Lightning

N/C

11.40am

Ct 4

Glamorgan Spring Chix

Dairy Flat Superstars

N/C

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.45am

Ct 5

BBS Mavericks

Pinehurst Bellbirds

6-aside

09.15am

Ct 5

Willow Park Ferns

Torbay Shooting Ponies

6-aside

09.45am

Ct 5

City Impact Year 1

Westminster Emeralds

6-aside

10.30am

Ct 5

CBS Stars

Willow Park Vixens

7-aside

11.05am

Ct 5

Pinehurst Kiwis

St John's Daffodils

7-aside

11.40am

Ct 5

CBS Bluebells

Whenuapai Bombers

7-aside

Time

Ct

Team 1

Team 2

Grade

08.15am

Ct 6

Glenfield G'Babies

Willow Park Magic

6-aside

08.45am

Ct 6

Glamorgan Flamingos

Torbay Unicorns

6-aside

09.15am

Ct 6

BBS Magic

Glenfield Little G's

6-aside

09.45am

Ct 6

BBS Mustics

Hobsonville Pt Kittyhawk

6-aside

10.30am

Ct 6

Bayview Ferns

Glamorgan Angels

7-aside

11.05am

Ct 6

Bayview Ferns

CBS Galaxies

7-aside

11.40am

Ct 6

Torbay Rockets

Upper Harbour Butterflies

7-aside